obiecany dawno – bardzo krótki – wpis o zakupach książkowych

zakupy ksiazkiNajnowsze zakupy książkowe:

(od góry)

Waving at the Gardener, zbiór opowiadań pod redakcją Kate Pullinger, zbierający najlepsze opowiadania zgłoszone do konkursu literackiego w połączeniu z kilkoma tekstami znanych autorek (m.in. Atwood).

Justine Larbalestier, Magic or Madness, czyli pierwszy tom uroczej trylogii YA o Reason Cansino. Powieść ma sympatyczne postaci i bardzo ciekawe worldbuilding, ale dalsze części trochę się rozłażą w szwach. Kupione „dla kolekcjonerstwa”, bo już dawno temu czytane.

Alice Munro, Drogie życie. Podobało mi się najbardziej ze wszystkich zbiorów Munro, co nie znaczy, że jest najlepsze – po prostu tamte przeczytałam w większości w wielkim ciągu (read all the things!) i zlewają mi się w całość, a tej wyczekiwałam i była całościowo satysfakcjonująca, piękna i mądra.  Więc mamy teraz i polskie i oryginalne wydanie.

Dionne Brand, A Map to the Door of No Return. Memoir kanadyjskiej pisarki, głównie dla żony, ale może też się kiedyś skuszę.

Homi Bhabha, The Location of Culture, też dla żony 😉 Teoria.

Rebecca Walker, Black, White and Jewish: Autobiography of a Shifting Self. A to z kolei dla mnie – wspomnienia trzeciofalowe/postfeministyczne „córki sławnej matki” czyli – córki Alice Walker.

Human Rights and Gender Equality: Proceedings of the 10th Informal Asia-Europe Meeting Seminar on Human Rights (otrzymane „w prezencie” ;)).

Granta 123: Best of Young British Novelists 4 (o czym już pisałam).

Daphne Marlatt, Ana Historic, kanadyjska powieść (chyba lesbijska?), na pewno słynna.

To be real pod redakcją Rebecki Walker: bardzo ważny dla trzeciej fali / postfeminizmu zbiór esejów „młodego pokolenia”, pierwsze wydanie z autografem-niespodzianką. Zaczęłam go powoli nadgryzać.

ManifestA: Young Women, Feminism, and the Future, autorstwa Jennifer Baumgardner i Amy Richards, też taki dość kluczowy / komprehensywny tekst, z 2000.

I na koniec kontrowersyjna Camille Paglia i jej Sexual Personae: Art and Decadence from  Nefertiti to Emily Dickinson, anty-feministyczna literacka analiza gruba jak Biblia – raczej do przejrzenia i skorzystania z czegoś niż do czytania w całości.

 

Jeszcze nie znalazłyśmy dla nich miejsca na półkach 😦 Wymaga to większych porządków. Ale nadejdzie.

Reklamy

Informacje o leseparatist

26 lat, nałogowa, entuzjastyczna i obsesyjna czytelniczka. To mój blog o czytaniu - eklektycznym i bezwstydnym.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Jedna odpowiedź na „obiecany dawno – bardzo krótki – wpis o zakupach książkowych

  1. Girl pisze:

    Granta od żony ;*

    To teraz wpis z tymi pozostałymi książkami, które przyszły tuż po zrobieniu zdjęcia 😀

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s