Podsumowanie czerwca

Czerwiec był miesiącem hardkorowym w pracy, ale szczęśliwie nie odbiło się to aż tak negatywnie na moich lekturach. Nie przeczytałam szczególnie wielu książek – za mną tylko dziewięć pozycji, w tym jedna „po znajomości” / zawodowa więc tutaj nie będzie uwzględniona – ale nawet licząc strony tych ośmiu głównych, otrzymujemy dość dumny wynik, jeśli idzie o strony – prawie 3800. To 125 stron dziennie i ~470 stron na książkę. Skąd taki dumny wynik? Ano stąd, że wszystkie trzy Elliott to niezłe kobyły, podobnie zresztą jak Clare. (Rekordowy ostatni tom Elliott miał prawie 800 stron.)

(Książki na obrazku są w kolejności od przeczytanej ostatnio do najwcześniejszej, na liście – odwrotnie, chronologicznie.)

czerwiec

 1. Kate Elliott, Spirit Gate (Crossroads #1)
 2. Agnieszka Graff, Matka Feministka
 3. Kate Elliott, Shadow Gate (Crossroads #2)
 4. Cassandra Clare, City of Heavenly Fire (TMI #6)
 5. Mike Carey, The Unwritten: Apocalypse (TU#10)
 6. Nnedi Okorafor, Who Fears Death
 7. Octavia Butler, Clay’s Ark (The Patternmaster #3)
 8. Kate Elliott, Traitor’s Gate (Crossroads #3)

Statystyka: najstarsza z książek to 1984 rok (Clay’s Ark), najnowsza – świeżo wydane w 2014 The Unwritten i najnowsza Cassandra Clare. Cztery z książek posiadam na własność i to nawet na papierze – trzy tomy Elliott (która szybko awansuje na jedną z moich ulubionych pisarek fantasy) i Agnieszkę Graff.

Mniejsze zróżnicowanie mamy tym razem gatunkowe – jedna powieść młodzieżowa, jedna non-fiction, jeden komiks, sześć fantasy (w tym ta młodzieżowa i komiks), jedna science-fiction. Miesiąc bez szczególnych niespodzianek (jedynym „nowym” autorem jest niewymieniona tu książka do pracy, a sześć książek było częściami różnych serii) i bez ambitniejszego materiału literackiego – byłam zbyt zamęczona, żeby próbować sił ze stricte literary fiction, przeczytałam tylko rozdział Barbary Kingsolver, którą teraz może pokontynuuję. GeograficznieStany Zjednoczone razy siedem i Polska – raz. Przynajmniej jedna z amerykańskich powieści była jednak o Sudanie.

Ulubioną książką okazało się zwieńczenie trylogii Kate Elliott, Traitor’s Gate, które było bardzo ciekawe, wciągające i satysfakcjonujące (choć dla mnie też dość smutne) – więcej rozpiszę się we wpisie na temat samej trylogii. Poza tym bardzo zadowolona byłam z Who Fears Death Nnedi Okorafor.

Najmniej satysfakcjonującą lekturą w tym miesiącu okazała się o dziwo Octavia Butler, którą z reguły bardzo cenię. Niestety, Clay’s Ark była miejscami przesadnie brutalna, rozpełzała się na wszystkie strony i wydawała się po prostu słabsza od poprzednich części cyklu.

I wreszcie – czerwiec był opętany wprost przez 52/52 – tylko dwóch książek nie czytałam w ramach wyzwania, tak to nadrabiałam zaległości + zrobiłam rozpęd i zaliczyłam kategorie: epic fantasy, polskie non-fiction, lubiany autor, książka dla młodzieży – dziewcząt, książka z Afryką, książka z przyszłością. To chyba znak, że w lipcu powinnam się oderwać i coś przeczytać niezależnego – może którąś rozgrzebaną książkę wyciągnę z zakamarków kindelka.

Plany na lipiec – poprawić słabe ostatnio statystyki nie-białych autorów (mam tylko dwie książki w maju i dwie w czerwcu), wypróbować jakiegoś / jakąś nieznaną autorkę (może ta Kingsolver, może doczytam Kelly Link?), no i chyba już zasłużyłam na jakieś romansidło, pogoda w sam raz – słonecznik do siatki, kindelek w dłoń i aż się prosi iść czytać nad wodę!

Reklamy

Informacje o leseparatist

26 lat, nałogowa, entuzjastyczna i obsesyjna czytelniczka. To mój blog o czytaniu - eklektycznym i bezwstydnym.
Ten wpis został opublikowany w kategorii Uncategorized. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

3 odpowiedzi na „Podsumowanie czerwca

 1. Bombeletta pisze:

  Bardzo godne podsumowanie 😀

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s