o mnie

26 lat, nałogowa, entuzjastyczna i obsesyjna czytelniczka. Kiedyś wszystkiego, co w ręce wpadło, na starość bardziej wybrednie, choć dalej eklektycznie. Lubię literaturę pisaną przez kobiety, pisaną dla młodzieży, feministyczne non-fiction, pisarki-lesbijki i wszelkiego rodzaju opowiadania. Miewam ciągoty na komiks, dorosłe fantasy lub science fiction, romansidło albo coś o ekonomii.

Czytam głównie po angielsku, ale trochę po polsku. Sporo na czytniku, ale kupuję też książki papierowe, ograniczona po części portfelem, po części czasem, a najbardziej – brakiem półek w wynajmowanych czterech ścianach.

Nie wierzę w nadinterpretację ani w Wielkich Autorów, ale oczywiście moi ulubieni pisarze (pisarki) są wspaniali i jeśli ktoś ich nie docenia, to świadczy to tylko o nim.

Moje najulubieńsze literackie nazwiska to Zadie Smith, Alice Munro, Eden Robinson i Terry Pratchett. Poza tym mniej lub bardziej „komprehenzywnie” czytam Margaret Atwood, Sarah Waters, Jeanette Winterson, Neila Gaimana, A. S. Byatt, Michaela Cunninghama, Margo Lanagan, Justine Larbalestier i Scotta Westerfelda.

Prywatnie: żonata (z również czytającą feministką); pracująca; kochająca telewizję, oraz lubiąca gotować i uprawiać ogródek balkonowy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s